Galingesne tapusi Vievio biodujų elektrinė toliau mažins šilumos kainas gyventojams

2014 01 15

UAB „Modus energija“ šių metų pradžioje dvigubai padidino savo valdomos šilumos ir elektros kogeneracinės elektrinės Vievyje galingumą. Anksčiau jos galingumas siekė 0,8 MW,  dabar – 1,6 MW.  2013 m. sausį elektrinei pradėjus veiklą, šiluma Vievio gyventojams atpigo 30 proc., o padidinus jos galingumą, šiluma pigs ir toliau. Be to, elektrinė, kurią valdo „Modus energija“ įmonė „Autoidėja“, atnešė ir daugiau naudos – ji sėkmingai išsprendė nemalonių kvapų, sklindančių iš Kazokiškių sąvartyno, problemą.

 

Kogeneracinė Vievio elektrinė šilumos ir elektros gamybai naudoja biodujas, išgaunamas Kazokiškių sąvartyne, esančiame už 5 km nuo Vievio, ir vamzdynais tiekiamas iš sąvartyne esančios dujų surinkimo sistemos. Elektrinė tiekia elektrą į „Lesto“ tinklą ir šilumą Vievio gyventojams – į centralizuotą miesto šildymo sistemą.

„Pirmąjį elektrinės paleidimo etapą įgyvendinome sėkmingai. Įmonė tapo konkurencingu rinkos žaidėju regione, o Vievio gyventojai pajuto elektrinės naudą – sumažėjusias sąskaitas už šildymą ir dingusį nemalonų kvapą, sklindantį iš Kazokiškių sąvartyno. Todėl didinti elektrinės galingumą buvo natūralus tolimesnis įmonės žingsnis, kuris atneš dar daugiau naudos miesto ir apylinkių gyventojams“, – sako „Modus energija“ direktorius Ruslan Sklepovič. 

Tai, kad ši elektrinė yra visapusiškai naudinga, patvirtina ir Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) l.e.p. direktorius Osvaldas Markevičius. „Pastačius elektrinę ir pradėjus surinkinėti dujas, buvo operatyviai išspręsta iš sąvartyno sklindančių kvapų problema, dėl kurios sulaukdavome daugybės gyventojų skundų. Džiaugiamės, jog privatus verslas rūpinasi ne tik savo, bet ir aplinkinių gyventojų gerove. Tai rodo, kad viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas energetikoje gali būti labai sėkmingas ir nešti naudą visiems. Tikime, jog padidinus elektrinės galingumą, kvapų problema ir toliau liks išspręsta“, – sako O. Markevičius.                      

UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ atstovų teigimu, trečdaliu sumažinta šilumos kaina gyventojams – didelis pasiekimas, o padidinus elektrinės galingumą sudarytos visos sąlygos kainoms mažėti ir toliau.  

„Elektrėnų komunalinis ūkis“ iš įmonės „Autoidėja“ per 2013 metus nupirko 3,9 GWh šilumos. Tai sudarė 35,4 proc. viso metinio Vievio miesto centralizuoto šilumos tiekimo sistemos poreikio. 

UAB „Modus energija“, kuriai priklauso įmonė „Autoidėja“, valdo energetikos įmones bei užsiima atsinaujinančios energijos ir alternatyvių degalų naudojimo transporto sektoriuje projektų organizavimu, vystymu, investicijomis ir nuolatine priežiūra visoje Lietuvoje. Taip pat „Modus energija“ investuoja į biodujų naudojimo elektros ir šilumos gamybai projektus, aktyviai plėtoja suspaustų gamtinių dujų (CNG) naudojimą Lietuvoje, vysto energetinių žaliavų (kukurūzų, daugiamečių žolių) auginimo projektus.                                                              

„Modus energija“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“, vykdančiai veiklą automobilių prekybos ir techninio aptarnavimo, nekilnojamojo turto vystymo, automobilių aikštelių valdymo ir energetikos srityse. Įmonių grupei iš viso priklauso 20 įmonių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje.